بازرسی و رسیدگی به شکایات ----- تلفن : 33339835-061 ---- با بازرسان ما در تماس باشید.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اسلایدر
  • شناسه : 1749
  • 21 خرداد 1401 - 8:48
  • 22 بازدید
  • ارسال توسط :
پایان خرید کلزا در استان خوزستان

پایان خرید کلزا در استان خوزستان

خرید 78 هزار تن دانه روغنی کلزا در سال 1401

به گزارش روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان در گفتگو با اصحاب رسانه با اعلام خاتمه یافتن زمان برداشت دانه روغنی کلزا در استان گفت: در سال جاری بیش از ۷۸ هزار تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان محترم بصورت تضمینی وتوافقی با نرخ مصوب به ازای هر کیلوگرم ۱۵ هزار تومان خریداری گردید.

وی افزود: در سال جاری استان خوزستان با  ۴۵ هزار و ۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت و برداشت ۷۸ هزار تن کلزا در رتبه دوم تولید قرار گرفت این در حالی است که سال گذشته رتبه نخست تولید و خرید این محصوصل استراتژیک به استان خوزستان تعلق گرفته بود.

جهان نژادیان در خصوص چگونگی پرداخت وجه کشاورزان کلزاکار بیان داشت: تا کنون بیش از  99درصد مطالبات کشاورزان   از طریق بانک عامل پرداخت شده است و بزودی اندک مطالبات باقیمانده کشاورزان عزیز بصورت کامل تسویه خواهد شد.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان تصریح کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته کلیه محمولات خریداری شده به دلیل فساد پذیری بالای دانه روغنی کلزا در کوتاه ترین زمان ممکن به ۲ کارخانه روغن کشی در استان های همجوار و کرمانشاه انتقال یافته است.

 وی خاطرنشان کرد: با اجرای سیاست‌های حمایتی در جهت خرید تضمینی محصول کلزا و افزایش سطح زیر کشت و میزان تولید این محصولات استراتژیک، انتظار می‌رود وابستگی کشورمان به روغن‌های وارداتی کاهش پیدا کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*