بازرسی و رسیدگی به شکایات ----- تلفن : 33339835-061 ---- با بازرسان ما در تماس باشید.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اسلایدر
  • شناسه : 1758
  • 21 خرداد 1401 - 9:06
  • 97 بازدید
  • ارسال توسط :
واردات کالای اساسی بدون توقف ادامه دارد

واردات کالای اساسی بدون توقف ادامه دارد

۶۰۰ هزار تن گندم از بندر امام خمینی(ره)به نقاط مختلف کشور ارسال شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی در گفتگوبا خبرگزاری ایرنا گفت: ۶۰۰ هزار تن گندم وارداتی از ابتدای امسال تاکنون از بندر امام خمینی(ره) در جنوب خوزستان، با کامیون و شبکه حمل و نقل ریلی به استان‌های مختلف کشور ارسال شده است.

امید جهان نژادیان روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون ۳۰۸ هزار تن گندم در انبارهای بندر امام خمینی (ره) موجود است که کار حمل آنها به دیگر مناطق کشور در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در مجموع ۹۰۸هزار تن گندم از طریق بندر امام خمینی (ره) با ۱۳ فروند کشتی وارد کشور شده است گفت: واردات این کالای اساسی طبق برنامه تنظیمی شرکت بازرگانی دولتی ایران با هدف تامین کامل نیاز کشور ادامه خواهد یافت.

جهان نژادیان، با بیان اینکه غلات مورد نیاز کشور شامل گندم، شکر خام ، روغن خام وبرنج به صورت انحصاری توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران خریداری و وارد می شود افزود: ذخایر این کالاهای اساسی در وضعیت مطلوبی قرار داشته و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

به گفته وی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران وابسته به وزارت جهادکشاورزی، خرید تضمینی ۲ محصول گندم و کلزا و واردات غلات را همزمان، با هدف تامین و تنظیم بازار انجام می‌دهد. پارسال ۲.۹ میلیون تن گندم از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد کشور شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.