بازرسی و رسیدگی به شکایات ----- تلفن : 33339835-061 ---- با بازرسان ما در تماس باشید.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اسلایدر
  • شناسه : 1054
  • 21 مرداد 1399 - 12:51
  • 453 بازدید
  • ارسال توسط :
خرید ۷٫۷ میلیون تن گندم تا بیستم مرداد ماه

خرید ۷٫۷ میلیون تن گندم تا بیستم مرداد ماه

رشد 7 درصدی خرید تضمینی گندم نسبت به مدت مشابه سال 98

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از خرید بیش از ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم تا بیستم مردادماه خبر داد و گفت: دولت با تمام توان در شرایط سخت نقدینگی، پول گندم‌کاران را پرداخت کرده است و تاکنون بیش از ۹۳ درصد از پول گندم‌های تحولی به مراکز خرید تسویه شده است.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، یزدان سیف افزود: در مقایسه با بیستم مرداد ماه سال گذشته، خرید تضمینی رشد ۷ درصدی در کشور دارد و در حال حاضر مراکز خرید در ۳۱ استان آماده تحویل گندم کشاورزان هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تاکنون بیش از ۱۷ هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان به گندم‌کاران پرداخت شده است.

سیف گفت: مقدار خرید تضمینی گندم هم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷ درصدی دارد.

وی افزود: ارزش کل خرید تضمینی گندم به ۱۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: تاکنون ۲۶۳ هزار تن دانه‌ی روغنی کلزا به ارزش حدود ۱۱۸۰۷میلیارد تومان خریداری شده است.

سیف گفت: خرید تضمینی آفتابگردان هم در کشور شروع شده و در استانهای خوزستان و کرمان در اولین روزهای خرید ۴۶۰ تن از این محصول خریداری شده است.

معاون وزیر صمت افزود: از نکات مثبتی که می‌توان در زمینه فعالیت خرید تضمینی گندم و دانه روغنی بدان اشاره کرد، پرداخت پول گندمکاران امسال بی سابقه بوده است و پرداخت‌ها به‌روز انجام شده، تاکنون بیش از ۱۷ هزار و ۲۷۵ میلیارد تومان به گندم کاران پرداخت شده که از میزان کل پرداختی سال گذشته عبور کرده است.

سیف اضافه کرد: پول گندم‌کاران در سنوات گذشته به صورت دو مرحله و پس از تقریبا دو ماه پرداخت می‌شد، به‌روز شده و ۹۳ درصد آن تاکنون پرداخت شده و این درصد پرداخت روی اعداد ۸۰ تا ۹۵ درصد بوده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*