بازرسی و رسیدگی به شکایات ----- تلفن : 33339835-061 ---- با بازرسان ما در تماس باشید.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اسلایدر
  • شناسه : 1459
  • 09 نوامبر 2021 - 10:42
  • 201 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : روابط عمومی
  • منبع : روابط عمومی
ماجرای آرد های حشره زده در یک نانوایی آبادان

ماجرای آرد های حشره زده در یک نانوایی آبادان

جوابیه اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان

بسم الله الرحمن الرحیم

در خصوص کلیپ منتشر شده در فضای مجازی و مطالبات احدی از شهروندان با توجه به مجهول الهويه بودن منتشر کننده کلیپ این اداره کل به منظور جلوگیری از تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب مواردی را به سمع و اطلاع مردم فهیم استان می رساند:

این اداره کل بعنوان متولی و تامین کننده گندم مورد نیاز کارخانجات آرد سازی و فروش گندم با نرخ یارانه ای همواره مورد توجه بسیاری از دلالان و سودجویان بوده است.

در همین راستا در طول یکسال گذشته با همکاری سازمان صمت استان به جهت جلوگیری از تخلف و تضییع حقوق شهروندان خوزستانی اقدام به بازرسی های پیوسته از نانوایان نموده که علاوه بر ارتقاء کیفیت نان موجب بهبود در عملکرد نانوایان استان گردید.

بر اساس بررسی های بعمل آمده تاریخ درج شده بر روی کیسه آرد کلیپ منتشر شده مربوط به ۵۰ روز گذشته بوده و این در شرایطی است که نانوایان استان در سه نوبت ۱۰ روزه از طریق سامانه اختصاصی اقدام به سفارش و تحویل آرد مصرفی واحد نانوایی خود می نمایند بنابراین امکان تخلف کارخانجات آرد سازی دور از واقعیت بوده چرا که مسئولین کنترل کیفی این اداره کل به منظور احصای کیفیت آرد تولیدی با مشارکت معاونت غذا و دارو همچنین اداره کل استاندارد خوزستان بصورت مداوم از کارخانجات آرد استان بازدید بعمل می آورند و کیفیت آرد تولیدی استان را مطابق با پارامترهای کیفی مورد سنجش قرار می دهند که در صورت تخلف و یا سهل انگاری در تولید آرد، موارد را به کارخانه اعلام و خط تولید تا زمان مرتفع نمودن آن متوقف می گردد.

مضاف بر اینکه در کارخانجات آرد سازی نیز کارشناس کنترل کیفی بعنوان نماینده معاونت غذا و دارو و اداره استاندارد همواره حضور فعال داشته و خطوط تولید و محصول تولیدی را بصورت مداوم کنترل و بررسی می نماید.

از این رو امکان احتکار و یا انباشت آرد در کارخانجات آرد غیر ممکن بوده و تمامی آرد مصرفی خبازین در همان روز سفارش گیری تولید و با درج تاریخ برای مصرف به دست نانوایان می رسد.

از طرفی امکان اینکه نانوای موصوف آرد را از مبادی غیر قانونی و احتکار شده تهیه و در بازه زمانی دو ماهه آرد دچار فساد شده و اکنون در حین مصرف متوجه شده نیز محتمل می باشد.

علی ایحال این اداره کل بعنوان خادم شهروندان عزیز خوزستانی پاسخگوی کلیه مطالب در خصوص گندم و آرد استان می باشد و در صورت احراز تخلف از سوی هر کدام از کارخانجات و یا نانوایان استان از طریق ارجاع به مراجع قانونی سریعا با متخلفین و برهم زنندگان امنیت عمومی جامعه برخورد جدی می نماید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.