بازرسی و رسیدگی به شکایات ----- تلفن : 33339835-061 ---- با بازرسان ما در تماس باشید.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اسلایدر
  • شناسه : 1226
  • 17 دی 1399 - 12:28
  • 323 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : روابط عمومی
۴ میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور

۴ میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور

تامین کالا‌های مورد نیاز مردم از طریق افزایش تولید و واردات کالا‌های ضروری از اولویت‌های وزارت صمت است

وزیر صنعت، معدن و تجارت از موجودی ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تن کالا‌های اساسی در بنادر کشور خبر داد و گفت: ۱۰۰ قلم کالای اساسی را به طور مرتب رصد و نظارت می‌کنیم و ۴۰ قلم از این کالا‌ها از ثبات قیمتی برخوردار  بوده است.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علیرضا رزم حسینی در نشست ستاد تنظیم بازار که با محوریت ساماندهی بازار کالا‌های اساسی برگزار شد با بیان اینکه تامین کالا‌های مورد نیاز مردم از طریق افزایش تولید و واردات کالا‌های ضروری از اولویت‌های وزارت صمت است افزود: بر اساس گزارش گمرک ۱۶ میلیون تن کالا‌های اساسی تا کنون وارد و نسبت به تأمین ذخایر راهبردی کالا‌های اساسی نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: بر اساس مصوبه ستاد اقتصادی دولت در حوزه ترخیص کالا‌ها به ویژه کالا‌های اساسی و مورد نیاز مردم اقدامات خوبی صورت گرفته است ضمن اینکه در تلاش هستیم تا مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات رونیز در اولویت تامین کنیم.

وزیر صمت با بیان اینکه ۱۰۰ قلم کالای اساسی را به طور مرتب رصد و نظارت می‌کنیم گفت؛ ۴۰ قلم از این کالا‌ها از ثبات قیمتی برخوردار بوده، اما در شصت قلم نوسانات قیمتی داشتیم که براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده دستگاه‌های مسئول باید برای تنظیم بازار و ساماندهی آن اقدامات لازم را انجام دهند.

رزم حسینی گفت: در حوزه اختیارات ستاد تنظیم بازار به استانداران نیز به عنوان رئیس ستاد تنظیم بازار استانی اختیار لازم در حوزه قیمت گذاری و ترخیص کالا‌ها داده شده است.

وی با اشاره به پخش گزارشی مبنی بر نرسیدن نهاده‌های دامی پس از ترخیص از گمرک به دست مصرف کننده‌های واقعی گفت: به همه دستگاه‌های مسئول ابلاغ شده که باید به سامانه جامع تجارت متصل باشند اکنون نیز اعلام می‌کنیم دستگاه‌های نظارتی باید به عملکرد بخشی از دستگاه‌های دولتی که در این مورد کوتاهی و یا کم‌کاری کرده‌اند ورود کنند.

علیرضا رزم حسینی افزود: در حال حاضریکی از سیاست‌های اصلی ستاد تنظیم بازار در وزارت صمت واردات کالا‌های اساسی است.

وزیر صمت ادامه داد: در ستاد تنظیم بازار همواره ۲ برنامه اصلی در دستور کار قرار دارد؛ اول تامین کالا‌های مورد نیاز مردم و دوم افزایش تولیدات داخلی و واردات کالا‌های ضروری.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.