بازرسی و رسیدگی به شکایات ----- تلفن : 33339835-061 ---- با بازرسان ما در تماس باشید.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اسلایدر
  • شناسه : 1760
  • 11 ژوئن 2022 - 9:12
  • 148 بازدید
  • ارسال توسط :
وزیر جهاد کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی

تخلیه کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) شتاب می گیرد

وزیر جهادکشاورزی روز گذشته در جریان بازدید از مجتمع اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به خبرنگاران گفت: تخلیه و حمل کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) خوزستان، با همکاری‌ بین بخشی دستگاه‌های متولی واردات، با شتاب بیشتری انجام می‌شود.

سید جواد ساداتی‌نژاد روز جمعه در حاشیه بازدید از روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر امام خمینی(ره) در جمع خبرنگاران بیان کرد: هم اکنون بیش از سه میلیون تن انواع کالای اساسی در انبارهای این بندر وجود دارد.

وی ادامه‌ داد: بخشی از این کالاها در حال تخلیه و بخش دیگری از آن بر روی کشتی و در لنگرگاه‌ها هستند تا با همکاری بین بخشی دستگاه‌های اجرایی، این کالاها تخلیه و از طریق ناوگان حمل بار به سایر نقاط کشور حمل شوند.

وزیر جهادکشاورزی با تاکید براینکه در زمینه کالاهای اساسی وارداتی مشکل خاصی نداریم گفت: ورود کالاهای اساسی از طریق بنادر مختلف کشور از جمله بنادر شمالی، بندرعباس و چابهار، روند مناسبی را دارند.

به گفته ساداتی‌نژاد، فرآیند تخلیه این محموله ها باید با سرعت بیشتری همراه باشد.

ساداتی نژاد گفت:تلاش می‌شود امروز پس از بررسی فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی، در حوزه بندر، گمرک، قرنطینه کالا و غذا و دارو نیز هماهنگی‌ بهتری را ایجاد کنیم تا روند ورود کالاها به کشور با سرعت بیشتری انجام شود. حدود ۸۰ درصد حجم کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد می‌شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.