بازرسی و رسیدگی به شکایات ----- تلفن : 33339835-061 ---- با بازرسان ما در تماس باشید.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اسلایدر
  • شناسه : 1241
  • 09 فوریه 2021 - 15:59
  • 369 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : بازرگانی دولتی ایران
رئیس جمهور

رئیس جمهور

برای تأمین گندم مورد نیاز و نان مردم روی پای خود ایستادیم

رئیس جمهور با بیان اینکه مطمئن هستیم که می‌توانیم مسیر خودکفایی، استقلال و امنیت غذایی مردم را تا پایان دولت تدبیر و امید ادامه دهیم، گفت: برای تأمین گندم مورد نیاز و نان مردم روی پای خود ایستادیم و امروز در سفره مردم ایران محصولات کشاورزان و سایر تولیدکنندگان ایرانی قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران از ایرنا، حسن روحانی در مراسم افتتاح طرحهای وزارت جهاد کشاورزی و تجلیل از کشاورزان نمونه گفت: از افتخارات این دولت، انجام کارهای بزرگ در زمینه های مختلف حوزه کشاورزی است.
روحانی با بیان اینکه اگر در تأمین مواد ،محصولات غذایی و کشاورزی، محتاج خارج از کشور بودیم، مشکلات اساسی در شرایط حساس کشور بوجود می‌آمد، به شرایط شیوع کرونا در سرتاسر جهان، اشاره و تأکید کرد: در ذهن کسی خطور نمی‌کرد که در روزی بخاطر کرونا تمام مرزهای کشورها به مدت ۲ ماه بسته شود و اگر در این شرایط برای تامین گندم و مواد غذایی نیازمند خارج بودیم، وضع نامناسبی در کشور بوجود می‌آمد.
رئیس جمهور خودکفایی در زمینه گندم را یکی از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید در حوزه کشاورزی برشمرد و گفت: برای تأمین گندم مورد نیاز و نان مردم روی پای خود ایستادیم و امروز در سفره مردم ایران محصولات کشاورزان و سایر تولیدکنندگان ایرانی قرار دارد.
رئیس جمهور افزود: اینکه در این دولت سالها توانستیم در زمینه نان و گندم خودکفا شویم و روی پای خود بایستیم مهم است. بعضی از سال‌ها هیچ نیازی نداشتیم که گندم وارد کنیم و در بعضی از سال‌ها ممکن بود نیاز داشته باشیم در بخش صنعت مقداری گندم وارد کنیم.
وی اظهار کرد: غیر از مسأله ارز و واردات و تحریم، همه اینها را کنار هم قرار دهیم، اینکه کشور بتواند در سفره نان‌اش، نان کشاورز خودش باشد مهم است

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.