بازرسی و رسیدگی به شکایات ----- تلفن : 33339835-061 ---- با بازرسان ما در تماس باشید.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اسلایدر
  • شناسه : 1054
  • 11 آگوست 2020 - 12:51
  • 528 بازدید
  • ارسال توسط :
خرید ۷٫۷ میلیون تن گندم تا بیستم مرداد ماه

خرید ۷٫۷ میلیون تن گندم تا بیستم مرداد ماه

رشد 7 درصدی خرید تضمینی گندم نسبت به مدت مشابه سال 98

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از خرید بیش از ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم تا بیستم مردادماه خبر داد و گفت: دولت با تمام توان در شرایط سخت نقدینگی، پول گندم‌کاران را پرداخت کرده است و تاکنون بیش از ۹۳ درصد از پول گندم‌های تحولی به مراکز خرید تسویه شده است.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، یزدان سیف افزود: در مقایسه با بیستم مرداد ماه سال گذشته، خرید تضمینی رشد ۷ درصدی در کشور دارد و در حال حاضر مراکز خرید در ۳۱ استان آماده تحویل گندم کشاورزان هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تاکنون بیش از ۱۷ هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان به گندم‌کاران پرداخت شده است.

سیف گفت: مقدار خرید تضمینی گندم هم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷ درصدی دارد.

وی افزود: ارزش کل خرید تضمینی گندم به ۱۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: تاکنون ۲۶۳ هزار تن دانه‌ی روغنی کلزا به ارزش حدود ۱۱۸۰۷میلیارد تومان خریداری شده است.

سیف گفت: خرید تضمینی آفتابگردان هم در کشور شروع شده و در استانهای خوزستان و کرمان در اولین روزهای خرید ۴۶۰ تن از این محصول خریداری شده است.

معاون وزیر صمت افزود: از نکات مثبتی که می‌توان در زمینه فعالیت خرید تضمینی گندم و دانه روغنی بدان اشاره کرد، پرداخت پول گندمکاران امسال بی سابقه بوده است و پرداخت‌ها به‌روز انجام شده، تاکنون بیش از ۱۷ هزار و ۲۷۵ میلیارد تومان به گندم کاران پرداخت شده که از میزان کل پرداختی سال گذشته عبور کرده است.

سیف اضافه کرد: پول گندم‌کاران در سنوات گذشته به صورت دو مرحله و پس از تقریبا دو ماه پرداخت می‌شد، به‌روز شده و ۹۳ درصد آن تاکنون پرداخت شده و این درصد پرداخت روی اعداد ۸۰ تا ۹۵ درصد بوده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.