بازرسی و رسیدگی به شکایات ----- تلفن : 33339835-061 ---- با بازرسان ما در تماس باشید.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اسلایدر
  • شناسه : 429
  • 11 نوامبر 2019 - 16:38
  • 585 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : روابط عمومی
  • منبع : روابط عمومی
انتقال ۸۰ هزار تن گندم داخلی از بندر امام خمینی(ره)

انتقال ۸۰ هزار تن گندم داخلی از بندر امام خمینی(ره)

چهارمین کشتی از گندم های کشاورزان خوزستانی به بندر چابهار‌ بارگیری شد

مدیر کل اداره غله و خدمات بازرگانی خوزستان این استان را یکی از تولیدکنندگان اصلی گندم در کشور دانست و افزود: امسال میزان خرید گندم مازاد برمصرف از کشاورزان خوزستانی با وجود شرایط سختی که در ابتدای سال پشت سر گذاشت رکورد قابل ملاحضه ای را بدست آورد .

خدارحم امیری زاده میزان خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان گندمکار خوزستانی را یک میلیون و سیصد و دو هزار تن اعلام کرد و با بیان اینکه از ابتدای فصل برداشت گندم تا کنون بصورت پیوسته در طول هر ماه یک فروند کشتی و در مجموع به وزن ۸۰ هزار تن به بنادر چابهار و بندرعباس انتقال داده شده است .

وی ادامه داد:  تا کنون ۶۰هزار تن گندم تولید شده در استان خوزستان به بندر چابهار و مابقی نیز  به بندر عباس بصورت حمل دریایی  و در بندرامام خمینی(ره) بارگیری و انتقال داده شده است.

امیری زاده زمان بارگیری هرکدام ازکشتی های مذکور را ۴ روز اعلام نمود و اظهار داشت:  با توجه به سرعت و ایمنی در بحث انتقال کالا،  حمل و نقل دریایی یکی از بهترین و موثر ترین روش های جابجایی این کالای استراتژیک  برای نقاط دور دست در کشور می باشد.

ایشان با اشاره به تعداد بالای مراکز خرید تضمینی گندم در استان خوزستان اظهار داشت: امسال بهترین شریط تکریم کشاورزان را به سبب پرداخت سریع و بموقع وجه فروش محصولاتشان تجربه نمودیم.

وی پرداخت کمک هزینه کرایه حمل بصورت همزمان با پرداخت بهای گندم به کشاورزان را یکی نکات مثبت در جهت تکریم و حمایت از این بخش حساس و مهم  در سال جاری دانست و خاطر نشان کرد با عملیاتی شدن تحویل محمولات کشاورزان به مراکز ذخیره سازی استاندارد در فصل برداشت گندم ،شاهد نتایج خوبی  برای افزایش بهره وری و سلامت گندم به  جهت انباشت و مصرف  این کالای استراتژیک بودیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.