بازرسی و رسیدگی به شکایات ----- تلفن : 33339835-061 ---- با بازرسان ما در تماس باشید.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اسلایدر
  • شناسه : 1588
  • 14 مارس 2022 - 12:13
  • 127 بازدید
  • ارسال توسط :
سهمیه ۷ هزار تنی برای تنظیم بازار برنج استان

سهمیه ۷ هزار تنی برای تنظیم بازار برنج استان

مشکلی در تامین کالای اساسی وجود ندارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان:

معاون بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با تشریح وضعیت توزیع برنج وارداتی در استان گفت:

از ابتدای سال تاکنون ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن برنج وارداتی در استان توزیع شده است.

کاوش حسین پور در گفت و گو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت توزیع و نیاز برنج وارداتی در خوزستان اظهار داشت: سهمیه برنج وارداتی بر اساس برنامه‌ای که از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران مشخص شده، حمل و وارد استان ها می‌شود.

وی افزود: این برنج‌ها توسط کشتی‌هایی که در بنادر استان‌های هرمزگان و بوشهر پهلوگیری کرده‌اند، وارد کشور شده و سپس براساس سهمیه‌های مشخص شده به هر استان حمل می‌شوند.

 معاون بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: ستاد تنظیم بازار کشور برای هر استان سهمیه برنج وارداتی در نظر گرفته است که سهمیه مورد نظر برای استان خوزستان از ابتدای امسال تاکنون ۲۴ هزار تن بوده است.

حسین پور عنوان کرد: از این میزان تاکنون ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن در استان توزیع شده و باقی آن هنوز در انبارهای اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان موجود است.

وی افزود: براساس آنچه مشخص شده، قیمت هر کیلوگرم برنج وارداتی هندی ۱۷ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم برنج وارداتی تایلندی ۱۱ هزار تومان است و بر اساس سامانه ساتکا که در خوزستان وجود دارد نسبت به توزیع این برنج‌های وارداتی اقدام می‌شود. معاون بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: مکاتبات لازم با شرکت بازرگانی دولتی ایران برای تخصیص ۷ هزار تن سهمیه برنج به منظور تنظیم بازار در روزهای پایانی سال و آغاز ماه مبارک رمضان صورت گرفته تا نیاز استان برای تامین این کالای اساسی فراهم گردد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.