بازرسی و رسیدگی به شکایات ----- تلفن : 33339835-061 ---- با بازرسان ما در تماس باشید.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اسلایدر
  • شناسه : 1351
  • 25 می 2021 - 12:43
  • 752 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : بازرگانی دولتی
  • منبع : روابط عمومی
روسیه بزرگترین صادر کننده ی گندم جهان

روسیه بزرگترین صادر کننده ی گندم جهان

روسیه با صادرات بیش از ۴۰ میلیون تن گندم رکورد تاریخی را ثبت می‌کند

سیاست این کشور در سال‌های گذشته به تصاحب قدرت بزرگ در تولید محصولات اساسی از جمله گندم تبدیل شده است.

به گزارش مرکز پژوهش سووکون، حجم صادرات گندم روسیه در سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ به رکورد تاریخی ۲۰۱۷-۲۰۱۸ نزدیک می‌شود.
کارشناسان این مرکز پژوهشی با پیش‌بینی افزایش ۲.۵ درصدی نسبت به گذشته و ارزیابی یک‌میلیون تنی افزایش صادرات، کل صادرات گندم روسیه در سال جاری را ۴۰.۸ میلیون تن تخمین می‌زنند که این رقم نسبت به ۴۰.۹ میلیون تن سال ۲۰۱۷-۲۰۱۸ نزدیک شده است.

طی سال‌های گذشته سیاست روسیه افزایش تولیدات محصولات کشاورزی به ویژه گندم بوده، این پیشرفت در دوره ریاست‌جمهوری پوتین به شدت بیشتر شده است. میزان تولید گندم این کشور از ۱۰۰ میلیون تن فراتر رفته و این کشور را از واردکننده در دوران اتحاد جماهیر شوروی به صادرکننده در حال حاضر تبدیل کرده است.

این گزارش می‌نویسد؛ میزان عرضه جو و ذرت به ترتیب ۴.۹ و ۳.۹ میلیون تن کاهش یافته است. حجم کل صادرات غلات، حبوبات و محصولات فرآوری آن‌ها حدود ۵۱.۲ میلیون تن بوده که نسبت به دوره قبل ۴ دهم میلیون تن افزایش دارد.
براساس این گزارش طی ۶ سال گذشته حجم کل تولید روسیه در بخش کشاورزی ۲۰ درصد رشد کرده و این کشور بیش از نیمی از بازار گندم جهان را در سال‌های اخیر مدیریت می‌کند و به بزرگترین صادرکننده گندم در جهان تبدیل شده است.
به لطف قیمت‌های جذاب و تولید مناسب از اوایل سال ۲۰۰۰، سهم روسیه در بازار گندم جهان چهار برابر شده است در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ روسیه ۳۵.۲ میلیون تن گندم به بازار‌های جهان صادر کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.