بازرسی و رسیدگی به شکایات ----- تلفن : 33339835-061 ---- با بازرسان ما در تماس باشید.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اسلایدر
  • شناسه : 1680
  • 04 می 2022 - 13:47
  • 71 بازدید
  • ارسال توسط :

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان در گفتگو با خبر گزاری ایرنا گفت: خرید تضمینی ۲ محصول راهبردی گندم و دانه روغنی کلزا در خوزستان روز ‌شنبه به رقم ۴۶۷ هزار تن رسید.

وی افزود: از این مقدار خرید ، ۴۰۷ هزار گندم و ۶۰ هزار تن دانه روغنی کلزا بوده است. جهان نژادیان تصریح کرد: برداشت و خرید گندم و کلزا در ۱۶۲ مرکز خرید تعاون روستایی و غله در خوزستان به صورت شبانه روزی و در یک دوره ۴۰ روزه انجام خواهد شد. برداشت این ۲ محصول در خوزستان از دهه سوم فروردین ابتدا از مناطق جنوبی استان شروع شده بود.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان پیش بینی کرد امسال در مجموع یک میلیون تن گندم و ۶۵ هزار تن کلزا به قیمت تضمینی از کشاورزان خوزستانی خریداری شود.
پارسال میزان خرید تضمینی گندم در خوزستان ۱.۱ میلیون تن و کلزا اندکی بیش از ۱۰۰هزار تن بود که این آمار خرید ، خوزستان را در جایگاه نخست کشوری قرار داد.
 قیمت تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا ۱۵۰هزار ریال و گندم ۱۱۵ هزار ریال (با احتساب ۱۰هزار ریال جایزه) است.
اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان برای کشاورزانی که امسال کشت قراردادی گندم انجام دادند و محصول خود را به سیلوهای استاندارد و کارخانه های آرد تحویل دهند ۴۰۰ ریال به ازای هرکیلوگرم به عنوان هزینه حمل پرداخت می‌کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.