بازرسی و رسیدگی به شکایات ----- تلفن : 33339835-061 ---- با بازرسان ما در تماس باشید.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اسلایدر
  • شناسه : 433
  • 20 آبان 1398 - 16:42
  • 436 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : روابط عمومی
  • منبع : روابط عمومی

مدیر کل اداره غله و خدمات بازرگانی خوزستان در گفتگو با اصحاب رسانه ازحمل و توزیع ۷۳ هزار تن شکر تصفیه شده در کشور خبر داد.
خدارحم امیری زاده با بیان اینکه در اواخر سال گذشته مشکلاتی در زمینه تامین شکر برای مردم بوجود آمد که این شرایط باعث گردید شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران از همان ابتدای اختلال در بازار با فراهم کردن مقدمات واردات شکرخام، تلاش خود را برای کاهش التهابات بوجود آمده و آرامش روانی مردم انجام دهد.
وی بیان داشت: از مدت زمان یاد شده تا کنون ۸ فروند کشتی با وزن بیش از ۳۴۱ هزار تن،  شکر خام را از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد استان گردید و این اداره نیز مطابق وظایف ذاتی با توجه به دستورالعمل های صادر شده از سوی شرکت مادر نسبت به تخلیه و انتقال محمولات شکر خام به کارخانجات در اقصی نقاط کشور اقدام  نموده است.
امیری زاده تصریح کرد: همزمان با انتقال محمولات شکر خام به نقاط از پیش تعیین شده با اعطای مجوز ۱۰۰هزار تنی برای تبدیل شکر خام به شکر تصفیه شده (شکر سفید) جهت مصارف صنف صنعت و خانگی موافقت گردید که از این میان طی یک قراداد ۸۵ هزار تنی  با شرکت توسعه نیشکر تاکنون موفق به انتقال، تصفیه و توزیع ۷۳ هزارتن شکر سفید در کشورشده ایم.
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان خاطر نشان کرد: با توجه به نیاز۲٫۲ میلیون تنی شکر در کشور، استان خوزستان با تولید بیش از یک میلیون تن توانسته تولید نیمی از شکر مورد نیاز کشور را به خود اختصاص دهد.
امیری زاده بیان داشت: با توجه به اختلالاتی که به دلایل متفاوتی همچون خشکسالی که در سال گذشته گریبانگیر این استان شد متاسفانه قیمت شکر برای مصرف کنندگان با افزایش قابل توجهی روبرو گردید، از همین رو شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران با مذاکراتی که با کارخانجات تولید کننده داخلی انجام داد همچنین واردات  بموقع و مناسب توانست کنترل شرایط موجود را بدست گیرد و توزیع شکر با نرخ مصوب دولتی به ازای هر کیلو ۳ هزار و ۴۰۰ تومان  در سراسر کشور توانستیم کنترل بازار و قیمت را برای این کالای استراتژیک بدست آوریم.
وی افزود: استان خوزستان با توجه به میزان تولید داخلی همچنین وجود کارخانجات متعدد سهم قابل توجهی از نیاز مصرفی هموطنانمان را بخود اختصاص داده است و در مواقع ضروری بدلیل موقعیت جغرافیایی و سایر شرایط مناسب برای حمل و نقل، نقش بسزایی در تامین و توزیع کالاهای اساسی در کشور ایفا می کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.